Jak zaoszczędzić 15% przy zakupie kotła? Sprawdź!

Udostępnij:

Zgodnie z Ustawą z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług , w okresie od 1.01.2011r. do 31.12.2016 r. przy budowie, przebudowie, remoncie, modernizacji lub termomodernizacji obiektów budowlanych możliwe jest zastosowanie stawki w podatku VAT w wysokości 8% dla opodatkowania usług montażu kotłów centralnego ogrzewania w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

Co to oznacza?

Przy kompleksowej usłudze, jaką jest dostarczenie i instalacja kotła gazowego przez Instalatora, można stosować stawkę podatku VAT w wysokości 8%

O czym należy pamiętać?

Ważne jest, aby cena na fakturze zawierała całość zamówienia, czyli koszt kotła, materiały pomocnicze potrzebne do montażu oraz robociznę.

Aby zastosować stawkę VAT z 8% podatkiem należy także zwrócić uwagę na metraż domu. Zgodnie z art. 41 ust. 12a i 12b ww Ustawy, do niższej stawki VAT nie są zaliczane budynki mieszkalne jednorodzinne, których powierzchnia użytkowa przekracza 300 m2 oraz lokale mieszkalne, których powierzchnia użytkowa przekracza 150 m2. Zatem jeśli nasz dom jest większy, to w stosunku do nadwyżki metrażu stosujemy już stawkę podstawową.

Podwójna korzyść!

Zlecając instalację profesjonalnej sieci Instalatorów Immergas, zyskujesz podwójnie. Oszczędzasz czas i pieniądze, a dodatkowo masz pewność, że Twoja instalacja zostanie wykonana przez fachowego instalatora posiadającego wiedzę popartą doświadczeniem.
Pamiętaj! Zakup kotła to poważna inwestycja, na której nie warto oszczędzać. Zakup kotła z nieautoryzowanych kanałów (np. niektórych sklepów internetowych) w bardzo okazyjnych cenach to często tylko pozorna oszczędność.

* Na podstawie art. 41 ust.12 w zw. z art.146a pkt 2 i art. 41 ust 2 Ustawy z 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity: Dz. U. z 2011r. nr.177 poz.1054 ze zm.)