Rusza wirtualny finał Odysei Umysłu! A my znów rozgrzewamy wyobraźnię!

Udostępnij:

Odyseja Umysłu zajmuje szczególne miejsce w naszym firmowym sercu. Od lat rozgrzewamy kreatywne umysły i kibicujemy Odyseuszom w ich działaniach. Pasja, zaangażowanie, praca zespołowa to wartości, które wspieramy i popieramy w różnych obszarach. Pandemia i restrykcje z nią związane mocno zakłóciły organizację tego najkreatywniejszego konkursu na świecie. Tym bardziej cieszymy się, że udało się zorganizować finał właśnie w ten sposób. Jesteśmy również pod wielkim wrażeniem pomysłowości organizatorów, sędziów i wolontariuszy, którzy brali udział w przygotowaniu finału. Tym właśnie jest Odyseja Umysłu, tutaj nie ma rzeczy niemożliwych, każdy problem da się rozwiązać o ile działa się wspólnie, a ogranicza nas tylko wyobraźnia, która w tym wypadku na szczęście nie ma granic.

Droga Odysejo dziękujemy, że jesteście!

Po krótce przedstawimy jak będzie przebiegał tegoroczny finał, ale zaczniemy od tego, czym jest w ogóle Odyseja Umysłu.

O projekcie

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, którego celem jest rozwijanie twórczego potencjału oraz uniwersalnych umiejętności u dzieci i młodzieży. W Polsce obecny jest od 30 lat. Uczestnicy tworzą rozwiązania zaskakujących problemów, dając wyraz swojej wyobraźni w ramach wymogów wybranego zadania. Tradycyjnie projekt realizowany jest w trakcie roku szkolnego w formie dodatkowych zajęć grupowych, prowadzonych przez wyszkolonego trenera. Zwieńczeniem pracy jest udział w konkursie na żywo. W jego trakcie drużyny złożone z 5-7 młodych uczestników prezentują swoje pomysły sędziom i publiczności. W dobie pandemii, realizacja przedsięwzięcia jest mocno ograniczona. Ale – jak dowodzą uczestnicy i organizatorzy – nadal możliwa, wartościowa i dająca radość.

Zasady gry

Uczestnicy Odysei Umysłu, tak jak dotychczas, mogli wybrać jedno z pięciu konkursowych interdyscyplinarnych zadań długoterminowych. Każde z nich odwołuje się do nieco innych zainteresowań, talentów czy kompetencji uczniów. Drużyny konstruowały pojazdy mechaniczne, ultralekkie struktury zdolne udźwignąć duże obciążenia, a także prezentacje sceniczne z autorską fabułą, zawierające pomysłowe elementy. Swoje rozwiązania nagrywały, a filmy wideo przekażą teraz do oceny sędziów. W sposób zdalny wezmą też udział w konkursie problemów spontanicznych. Będą w nim rozwiązywać zadania-niespodzianki, wymagające myślenia na zawołanie.

Więcej niż konkurs

Odyseja Umysłu promuje ducha współpracy i otwartości na innych. Organizatorzy Wirtualnego Finału Ogólnopolskiego przygotowali dla uczestników szereg dodatkowych atrakcji. Po to, by mogli poznać się lepiej, zintegrować wokół wspólnych celów, być w kontakcie mimo restrykcji. Powstaną Wirtualne Drużyny Kumpelskie złożone z zespołów, które nie znały się do tej pory. Wspólnie z nowymi znajomymi będzie można stawić czoła nieznanemu zadaniu i powalczyć o pamiątkowe nagrody, a także robić sobie inne kreatywne żarty.

Firma Immergas została mecenasem cyklu webinarów „Pozytywne Szopseje”, które będą dostępne dla wszystkich, którzy chcą poczuć ducha Odysei, pokonać nudę, dowiedzieć się czegoś nowego, a przy okazji dobrze się bawić. Zapraszamy! Polubcie nasz funpage na Facebooku lub profil Odysei, a dzień przed każdym webinarem pojawi się na nim link, kierujący do spotkania.

W ostatnim tygodniu Finału wszyscy chętni będą mogli obejrzeć nadesłane nagrania.

Uroczyste Ogłoszenie Wyników online planowane jest na 15 maja.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dołączyć do tego niezwykłego, bajkowego świata.

https://wirtualna.odyseja.org/