7 głównych zalet hybrydowej pompy ciepła - Magis COMBO V2

Udostępnij:

Hybrydowa pompa ciepła to ekologiczna i nowoczesna metoda ogrzewania domu, nie tylko nowobudowanego. Urządzenie jest wyjątkowo energooszczędne, wydajne i wszechstronne, a dofinansowanie pompy ciepła pozwoli obniżyć koszty inwestycji. Sprawdź, jakie są najważniejsze mocne strony takiego systemu grzewczego.

1. Ogrzewanie pompą ciepła i gazem jest bardzo ekonomiczne

Hybrydowa pompa ciepła jest rozwiązaniem, które łączy powietrzną pompę ciepła i kondensacyjny kocioł gazowy. Inteligentny system grzewczy automatycznie wybiera przy tym, które źródło ciepła będzie w danym momencie bardziej opłacalne. Pozwala Ci to oszczędzać zarówno w cieplejsze dni, jak i wtedy, gdy temperatura spada i wydajność ogrzewania pompą ciepła jest niższa.

2. Nowoczesna i ekologiczna metoda ogrzewania domu – nie tylko nowego

Hybrydowa pompa ciepła świetnie sprawdzi się również do termomodernizowanych budynków, które mają już przyłącze gazowe. Podwyżki cen gazu będą wtedy dla Ciebie znacznie mniejszym problemem, a jednocześnie nie musisz z niego całkowicie rezygnować przy ogrzewaniu i produkcji ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Dodatkowo sam montaż jest bardzo szybki i prosty oraz nie wymaga skomplikowanych przeróbek instalacji.

3. Hybrydowe pompa ciepła występują w wielu wariantach

Ogrzewanie pompą ciepła jest możliwe w różnych budynkach, bo na rynku są dostępne modele o zróżnicowanej mocy i funkcjonalnościach. Na przykład hybrydowe pompy ciepła Immergas Magis COMBO V2 mogą mieć moc, od 4 kW do 16 kW, a do tego kocioł gazowy o mocy 28 kW lub 32 kW (dwufunkcyjny lub jednofunkcyjny z możliwością podłączenia zewnętrznego zasobnika c.w.u.). Hybrydowe pompy ciepła objęte są też aż 5-letnią gwarancję producenta. Jedyne co należy zrobić to zarejestrować urządzenie na stronie klient.immergas.pl i pilnować corocznych przeglądów.

4. Ogrzewanie pompą ciepła jest energooszczędne i efektywne energetycznie

Hybrydowa pompa ciepła Immergas Magis COMBO V2 może wytworzyć ponad 5 razy więcej energii cieplnej, niż wynosi jej zużycie energii elektrycznej. Współczynnik COP urządzeń wynosi do 5,2 (dla  A7/W35), a klasa efektywności energetycznej to A+++ dla temperatury zasilania 35°C i A++ przy 55°C.

5. Nie tylko ogrzewanie, ale i chłodzenie z pompy ciepła

Hybrydowa pompa ciepła nie tylko ogrzeje dom i zapewni c.w.u., lecz także zwiększy komfort w ciepłe dni. W połączeniu z instalacją płaszczyznową czy klimakonwektorami możliwe jest też chłodzenie pomieszczeń z pompy ciepła.

6. Dofinansowanie pompy ciepła obniży koszty inwestycji

Ogrzewanie hybrydową pompą ciepła jest ekologiczne, więc możesz uzyskać dotacje na zakup urządzenia z programów „Moje Ciepło” (przy budowie nowego domu) lub „Czyste Powietrze” (wymiana źródła ciepła w modernizowanym budynku).
W pierwszym przypadku dofinansowanie hybrydowej pompy ciepła wynosi do 30% kosztów (maksymalnie 7 000 zł), a w drugim nawet do 60% (nie więcej niż 18 000 zł). Możesz też skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwoli Ci odliczyć od podatku do 53 000 zł.

7. Jeszcze tańsze i bardziej ekologiczne ogrzewanie domu

Hybrydowa pompa ciepła świetnie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną. Zyskujesz w ten sposób wyjątkowo ekologiczne ogrzewanie domu niemal w pełni ze źródeł odnawialnych i dodatkowo obniżasz rachunki za prąd.