Łódź Solar Team - start wyścigu już w niedzielę!

Udostępnij:

Już w niedzielę 18.10.2015 odbędzie się międzynarodowy wyścig Bridgestone World Solar Challenge 2015, w którym udział weźmie wspierany przez Immergas zespół KGHM Łodź Solar Team. Polska reprezentacja nie ustaje w dopracowywaniu najmniejszych detali, które pomogą im ukończyć wyścig na wysokiej lokacie. Jak głoszą najnowsze doniesienia z Australii:

 

Nasz Orzeł wylądował...w garażu na torze Hidden Valley. Dziś przygotowywaliśmy się do testów i mieliśmy okazję poznać wiele sąsiadujących z nami drużyn z całego świata. Już jutro o godzinie 10:00 czasu australijskiego wyjedziemy na pierwszą przejażdżkę. Trzymajcie za nas kciuki!

 

Pierwszy dzień testów za nami! Po porannych przygotowaniach nasz Eagle One wyruszył na tor w Hidden Valley. Nasze panele słoneczne pozyskują dwa razy więcej energii niż początkowo zakładaliśmy, a największa prędkość uzyskana przez nas na torze wyniosła dzisiaj 95km/h. Dzięki przejazdom mogliśmy stwierdzić, co jeszcze należy ulepszyć, gdyż już w czwartek przechodzimy “scrutineering”, czyli pierwszy sprawdzian naszego bolidu przez organizatora.

 

Kontrola techniczna za nami! Przeszliśmy scrutineering bez żadnych poprawek! Oprócz nas takim wyczynem może się pochwalić na razie tylko weteran World Solar Challenge - Solar Team Eindhoven (STE). Sędziowie docenili nasze przygotowanie - dokumentacja części elektrycznej bolidu była najlepiej opracowana ze wszystkich. W przeciwieństwie do innych teamów mieliśmy również specjalnie wyznaczone miejsce na elementy otrzymane dzisiaj od organizatorów. Nasz dzisiejszy sukces jest tym bardziej imponujący patrząc na nasz pionierski start w wyścigu. Już w sobotę odbędzie się część dynamiczna testów, która zdecyduje o kolejności startu. Trzymajcie za nas kciuki!!!