Napędzany słońcem Polski bolid dotarł do mety!

 

 

24 października 2015 przejdzie do historii Polski. Dziś na metę wyścigu Bridgestone World Solar Challenge dotarł pierwszy polski bolid.
Doprowadziły nas tutaj setki godzin pracy oraz tysiące osób, które w nas uwierzyły. Dlatego te 3000 km dedykujemy właśnie Wam.

 

Taki komunikat pojawił się 24 października, kiedy pierwsza Polska załoga ukończyła jedyny taki wyścig na świecie. W ciągu 5 dni pokonali 3000 km, odwiedzili 7 punktów kontrolnych. Dzięki doskonałemu przygotowaniu pojazdu do wyścigu, polskiej drużynie udało się ukończyć zawody bez poważniejszych problemów technicznych. Co więcej, zostali nagordzeni Safety Award, czyli nagrodą za najbezpieczniejszy bolid i najlepsze przygotowanie do przejazdu 3000 km. Zgodnie z oficjalnymi wynikami załoga KGHM Łódź Solar Team zajęła 6 miejsce w swojej klasie, uzyskując najlepszy wynik wśród debiutujących drużyn.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspierać tak zdolnych, ambitnych i pracowitych młodych ludzi.
Gratulujemy!

Łódź Solar Team - start wyścigu już w niedzielę!

Już w niedzielę 18.10.2015 odbędzie się międzynarodowy wyścig Bridgestone World Solar Challenge 2015, w którym udział weźmie wspierany przez Immergas zespół KGHM Łodź Solar Team. Polska reprezentacja nie ustaje w dopracowywaniu najmniejszych detali, które pomogą im ukończyć wyścig na wysokiej lokacie. Jak głoszą najnowsze doniesienia z Australii:

Nasz Orzeł wylądował...w garażu na torze Hidden Valley. Dziś przygotowywaliśmy się do testów i mieliśmy okazję poznać wiele sąsiadujących z nami drużyn z całego świata. Już jutro o godzinie 10:00 czasu australijskiego wyjedziemy na pierwszą przejażdżkę. Trzymajcie za nas kciuki!

Pierwszy dzień testów za nami! Po porannych przygotowaniach nasz Eagle One wyruszył na tor w Hidden Valley. Nasze panele słoneczne pozyskują dwa razy więcej energii niż początkowo zakładaliśmy, a największa prędkość uzyskana przez nas na torze wyniosła dzisiaj 95km/h. Dzięki przejazdom mogliśmy stwierdzić, co jeszcze należy ulepszyć, gdyż już w czwartek przechodzimy “scrutineering”, czyli pierwszy sprawdzian naszego bolidu przez organizatora.

Kontrola techniczna za nami! Przeszliśmy scrutineering bez żadnych poprawek! Oprócz nas takim wyczynem może się pochwalić na razie tylko weteran World Solar Challenge - Solar Team Eindhoven (STE). Sędziowie docenili nasze przygotowanie - dokumentacja części elektrycznej bolidu była najlepiej opracowana ze wszystkich. W przeciwieństwie do innych teamów mieliśmy również specjalnie wyznaczone miejsce na elementy otrzymane dzisiaj od organizatorów. Nasz dzisiejszy sukces jest tym bardziej imponujący patrząc na nasz pionierski start w wyścigu. Już w sobotę odbędzie się część dynamiczna testów, która zdecyduje o kolejności startu. Trzymajcie za nas kciuki!!!

Wspieramy twórców pierwszego polskiego bolidu solarnego

Immergas od lat inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii, które odpowiadają rosnącym potrzebom rynku i nowatorskim trendom w pozyskiwania ciepła. W myśl tej idei angażujemy się również w działania odpowiedzialne społecznie, propagując proekologiczny i aktywny tryb życia. Dowodem na to jest kolejna inicjatywa, której udzieliliśmy wsparcia. Immergas został sponsorem zespołu KGHM Łódź Solar Team, który już za miesiąc będzie reprezentować nasz kraj w prestiżowym, międzynarodowym wyścigu pojazdów zasilanych energią słoneczną! 

World Solar Challenge to najbardziej prestiżowy konkurs pojazdów zasilanych energią słoneczną na świecie, który odbywa się w Australii od 1987 roku. Grupa studentów z kół naukowych z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego będzie w tym wyścigu reprezentować po raz pierwszy nasz kraj, a dodatkowo w tym roku będzie jedynym teamem z Europy Środkowo – Wschodniej. Wspierani przez nas studenci zbudowali swój pojazd samodzielnie. Bolid o nazwie Eagle 1 ma 5 metrów kwadratowych paneli słonecznych, dwa siedzenia i dwa silniki elektryczne o mocy 4 kW każdy. Podczas wyścigu pojazd będzie musiał pokonać trasę o długości 3 tys. km z Darwin do Adelaide. Wyścig rozpocznie się już 18 października.  

Jako lider branży nowoczesnych rozwiązań grzewczych cieszymy się z takich inicjatyw. To przedsięwzięcie łączące w sobie technologię, pasję, promocję zielonej energii i sport, czyli te wszystkie wartości, które są dla nas ważne. Mamy nadzieję, że wspierając ten projekt     wypromujemy również naszych zdolnych studentów i trzymamy kciuki, by Polacy wygrali w wyścigu technologii ze studentami z najlepszych światowych uczelni.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego o bolidzie zespołu studentów z Łodzi:

https://www.youtube.com/watch?v=93bkgRwEzrs