W Immergas chcemy pomóc Polsce złapać oddech, tworząc instalacje grzewcze przyjazne środowisku i portfelowi klienta. Od wielu lat nasza praca udowadnia, że można mieć ciepły dom w zgodzie z naturą. Kompleksowe i zaawansowane technologicznie rozwiązania grzewcze, stosowane w urządzeniach Immergas, zapewniają oczekiwany komfort i bezpieczeństwo w zakresie ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Immergas ma w swojej ofercie pompy ciepła, systemy solarne i fotowoltaiczne, które wdrażają zasadę 3E: ekonomiczne, efektywne i ekologiczne.
Wybierając nasze produkty można otrzymać dofinansowanie do 20 000 zł w ramach Programu Czyste Powietrze, będącym ogólnopolskim programem wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła.

Razem uczmy się, jak być eko na co dzień!

KRAKÓW, WARSZAWA, WROCŁAW... AŻ ZAPIERA DECH!

Każdy wie, że polskie miasta słyną ze wspaniałych zabytków, z długiej i burzliwej historii, z dobrego jedzenia i… smogu. Dopuszczalne normy stężenia szkodliwych pyłów i gazów są codziennie przekraczane w 72% miejscowości w Polsce! Co więcej, to właśnie w powietrzu nad Polską zawieszona jest największa ilość rakotwórczego benzopirenu spośród wszystkich państw unijnych.

Przestarzałe piece i kominki, opalane węglem i drewnem, są wciąż poważnym zagrożeniem dla czystego powietrza w Polsce. Tak zwana niska emisja odpowiada za zły, a nawet krytyczny stan powietrza, którym oddychamy. Pomimo ustawy antysmogowej w Krakowie i licznych akcji i dofinansowań na rzecz zmiany pieców na nowoczesne i ekologiczne w wielu miastach naszego kraju, to właśnie domostwa Polaków są główną przyczyną smogu.

Dwa kolejne źródła emisji zanieczyszczeń gazowych na terenie Polski to według naukowców transport samochodowy i przemysł.

GŁÓWNE ŹRÓDŁA ZANIECZYSZCZEŃ W POLSCE

 

 

Wysokie stężenia pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 oraz tlenków azotu w powietrzu mogą wywoływać: schorzenia układu oddechowego, krwionośnego, nowotwory, alergie. Zanieczyszczenia powietrza powodują nawet 43 tysiące przedwczesnych zgonów!

WPŁYW PM10 I PM2,5 NA ORGANIZM

 

Dlatego w Immergas szukamy innowacyjnych rozwiązań, by nasze domy były coraz bardziej ekologiczne i jak najmniej szkodziły środowisku.

Polska jest jednym z najbardziej zasmogowanych krajów w Europie. Odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego ponosi każdy z nas, dlatego musimy stanąć ramię w ramię do walki o czyste powietrze.
Immergas wspiera tę batalię, oferując urządzenia proekologiczne oraz swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie nowoczesnego ciepłownictwa, dzięki którym będziemy mogli odetchnąć pełną piersią.