DOMINUS – aplikacja do zdalnego zarządzania systemem grzewczym Immergas

 

Urządzenia mobilne towarzyszą nam niemal przez cały czas. Korzystanie ze smartfona czy tabletu stało się nawykiem. Używamy ich nie tylko w celach rozrywkowych, ale również do załatwiania bieżących spraw, począwszy od zakupów, przez płatności rachunków, po organizację życia domowego. Zabiegani i obciążeni wieloma obowiązkami, szukamy prostych rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie oraz pomogą szybko i sprawnie koordynować wiele rzeczy w tym samym czasie.


W związku z tym zmieniają się również wymagania i oczekiwania konsumentów. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich użytkowników, Immergas wprowadził na rynek mobilną aplikację do zdalnego zarządzania systemem grzewczym - Dominus.


Dominus to komfort, oszczędność i bezpieczeństwo.


Teraz, za pośrednictwem smartfona czy tabletu, można regulować ogrzewanie według aktualnych potrzeb. Prosta i intuicyjna aplikacja pozwala na elastyczne dopasowanie ogrzewania do indywidualnego rytmu dnia czy nagłej zmiany planów. Dominus to idealne rozwiązanie dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem, a ich tryb życia jest nieregularny. Z nową aplikacją mobilną firmy Immergas można dowolnie modyfikować temperaturę w mieszkaniu czy domu, w każdej chwili i z dowolnego miejsca na świecie.


Użytkownicy urządzeń domowych są również coraz bardziej świadomi korzyści płynących z proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również dla rodzinnego budżetu. Z badań wynika, że każdy stopień więcej na termometrach to wzrost wydatków za energię cieplną o ok. 5%. Tradycyjne sposoby ogrzewania domu często przyczyniają się do strat energii, wynikających ze zbędnego przegrzewania pomieszczeń lub też do dyskomfortu z powodu ich niedogrzania. W obecnych czasach większość z nas żyje w pośpiechu, bez ścisle określonego rytmu dnia. Ustawianie z wyprzedzeniem dedykowanej temperatury dla poszczególnych pomieszczeń może być czasochłonne i problematyczne, na przykład w sytuacji nagłego wyjazdu w delegację. Aplikacja Dominus zapewnia stały dostęp do ustawień parametrów systemu i możliwość płynnej regulacji temperatury według potrzeb. Taki rodzaj sterowania instalacją grzewczą poprawia jej wydajność i ekonomiczność, dzięki czemu jest energooszczędnym rozwiązaniem przyjaznym środowisku.


Aby z dowolnego miejsca zarządzać domową instalacją grzewczą, wystarczy smartfon lub tablet, połączenie z Internetem i Modem Wi-Fi DOMINUS (łączy się z każdą domową siecią bezprzewodową i współpracuje z większością kotłów kondensacyjnych z oferty Immergas oraz z dowolnym termostatem typu ON/OFF lub sterownikiem CAR V2).


Dominus to nowe możliwości:
odczyt i zmiana aktualnego trybu pracy kotła
sterowanie temperaturą w pomieszczeniach
sterowanie temperaturą ciepłej wody użytkowej
sterowanie temperaturą zasilania instalacji c.o.
automatyczne powiadomienia o usterkach


Korzyści:
komfort użytkowania i bezpieczeństwo
prosta, intuicyjna obsługa, w całości w j. polskim
pełna kontrola pracy systemu grzewczego
większa oszczędność kosztów użytkowania