Etykieta Energetyczna

 

określa podstawowe funkcje urządzeń i ich wydajność

jednoznacznie umożliwia porównanie poszczególnych rodzajów urządzeń o tym samym przeznaczeniu, takich jak kotły grzewcze, pompy ciepła czy podgrzewacze ciepłej wody użytkowej

umożliwia wybór urządzenia przez konsumenta, biorąc pod uwagę nie tylko sprawność urządzenia i komfort użytkowania, ale co najważniejsze, przyszłe koszty eksploatacji

KLASY ENERGETYCZNE DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP PRODUKTÓW

Wygląd etykiety jest jednolity we wszystkich krajach UE i umożliwia przyporządkowanie urządzenia na podstawie sprawności energetycznej do jednej z klas.
Obecnie obowiązuje 10 klas od G do A+++ opisujących dziś stosowane urządzenia lub zestawy urządzeń. Od 26.09.2015 będą obowiązywać wyłącznie klasy od D do A+++.

 

OZNACZENIE PRODUKTÓW

 

Nowe prawo zdecydowanie działa na korzyść Klienta – umożliwia łatwiejszy dobór urządzenia pod kątem jego efektywności i energooszczędności. Produkty Immergas spełniające wymagania określone w Dyrektywie ErP będą oznaczone w naszych materiałach informacyjnych symbolem oraz nazwą ErP i będą oznakowane etykietą efektywności energetycznej. Produkty te będą dostępne w naszej ofercie wcześniej niż wynika to z obowiązujących przepisów (przed 26.09.2015), dzięki czemu będziecie mieli Państwo możliwość zapoznania się z ich nowymi cechami i wybór optymalnego dla siebie rozwiązania.

 

 

DORADZTWO W PUNKTACH SPRZEDAŻY

 

Sprawne wdrożenie nowych wymagań to przede wszystkim dobrze przygotowana informacja, jak również kompetentny personel, gotowy do odpowiedzi na wszelkie pojawiające się pytania. Jako marka od lat dbająca o najwyższy poziom kompetencji swoich pracowników, partnerów handlowych, instalatorów i serwisantów, Immergas zapewnia szeroki dostęp do informacji i szkoleń, w których wyjaśniamy szczegółowo jak spełnić wymogi dyrektyw dotyczących ErP i znakowania.