Immergas wspiera Festiwal Sztuki Aktorskiej Teatropolis w Łodzi

Udostępnij wpis —

Firma Immergas Polska dołączyła do sponsorów Festiwalu Sztuki Aktorskiej Teatropolis, odbywającego się w Łodzi. Jest to już druga edycja wydarzenia, zainicjowanego przez Krzysztofa Witkowskiego, prezesa Virako, inwestora Monopolis, z Andrzejem Sewerynem, wybitnym polskim aktorem jako dyrektorem artystycznym.

Festiwal Sztuki Aktorskiej Teatropolis 2024 w Łodzi to znaczące wydarzenie kulturalne, które skupia się na promowaniu teatru i sztuki aktorskiej. Zaplanowany w tym roku na 22 – 27 marca, przyciąga wybitnych aktorów i artystów, oferując bogaty program spektakli, spotkań oraz wydarzeń specjalnych.

Zaangażowanie Immergas w Teatropolis wynika z głębokiego przekonania o wartościach, jakie niesie ze sobą kultura i sztuka. Immergas od lat wspiera działania lokalnej społeczności i promowania jej rozwoju kulturalnego.

W ramach naszej strategii i wartości które są dla nas bardzo ważne, od kilku lat myśleliśmy o mariażu ze sztuką, szczególnie tą odmianą, której muzą jest Melpomena. Teatr to kreatywność, uważność na człowieka, prawdziwe emocje, refleksja, wreszcie odwaga i wolność. Już pierwsza edycja festiwalu mocno przyciągnęła naszą uwagę zarówno poziomem artystycznym, jak i wpływem na promowanie sztuki wśród nie tylko naszej lokalnej społeczności. Spotkanie z Krzysztofem Witkowskim, inicjatorem Festiwalu, rozmowa o wizji przyszłości, z dużą atencją na kwestie dotarcia do młodzieży sprawiły, że bardzo szybko znaleźliśmy wspólny obszar do pracy. Jako firma z głębokimi korzeniami w regionie łódzkim, jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak ważne wydarzenie kulturalne. Wierzymy, że nasze zaangażowanie przyczyni się do dalszego rozwoju i promocji kultury w Łodzi, budując mosty między biznesem a sztuką.

mówi Maciej Czop, Prezes Zarządu Immergas.

Obie firmy podkreślają znaczenie tej inicjatywy dla rozwoju kultury w Łodzi. Współpraca ta jest świadectwem, jak sektor prywatny może przyczyniać się do promowania sztuki i kultury. Wspólny cel Virako i Immergas to nie tylko wsparcie finansowe, ale również zaangażowanie w tworzenie przestrzeni dla kultury, która przyciągnie uwagę i wsparcie kolejnych przedsiębiorców z regionu, podkreślając wspólną wizję rozwoju kulturalnego i społecznego miasta Łodzi.

Warto również przeczytać