AKTUALNOŚCI

Ile miejsca zajmuje pompa ciepła?

Ile miejsca zajmuje pompa ciepła?

Osoby, które ogrzewały dom z pomocą tradycyjnego kotła węglowego, doskonale wiedzą, że jego montaż wymagał wygospodarowania specjalnej przestrzeni na kotłownię. Nic zatem dziwnego, że wiele z nich zastanawia się podczas zmiany systemu ogrzewania na bardziej ekologiczny, jak wygląda sytuacja w przypadku pompy ciepła. Czy również zajmuje dużo miejsca? Jakiej wielkości jest tego typu urządzenie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Czytaj...
Powietrzna pompa ciepła – co trzeba wiedzieć, aby dobrze wybrać?

Powietrzna pompa ciepła – co trzeba wiedzieć, aby dobrze wybrać?

Powietrzne pompy ciepła stają się jednymi z najchętniej wybieranych systemów grzewczych w Polsce. W samym roku 2021 odnotowano wzrost ich sprzedaży w stosunku do roku 2020 aż o 88%, jak wynika z danych dostarczonych przez PORT PC. Nic dziwnego, to bowiem rozwiązanie zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne oraz praktycznie bezobsługowe. Dodatkowym atutem jest fakt, że obejmuje je ulga termomodernizacyjna. Warto jednak pamiętać, że na komfort użytkowania czy efektywność systemu grzewczego wpływa nie tylko sam fakt wyboru pompy ciepła powietrznej, ale też właściwego modelu. Na co zwracać uwagę przy jej zakupie? Lepsza będzie pompa ciepła powietrzna typu split czy monoblok? Wyjaśniamy!

Czytaj...
Jakie są zalety ogrzewania hybrydowego?

Jakie są zalety ogrzewania hybrydowego?

W 2021 roku zainteresowanie układami ogrzewania hybrydowego typu gaz i pompa ciepła wzrosło o 20%.1 Nic w tym dziwnego, bo rozwiązanie jest wygodne, ekologiczne i wyjątkowo ekonomiczne. Można je też zastosować zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, które mają przyłącze gazowe. Sprawdź, jak działa powietrzna pompa ciepła z kotłem kondensacyjnym i jakie korzyści oferują takie hybrydowe systemy grzewcze.

Czytaj...
HYBRYDOWA POMPA CIEPŁA – szansa na zmianę

HYBRYDOWA POMPA CIEPŁA – szansa na zmianę

Immergas jako jedna z pierwszych firm na świecie postawiła na rozwój nowej technologii hybrydowej, która jest połączeniem przynajmniej dwóch urządzeń - kotła gazowego i pompy ciepła, korzystających z różnych źródeł ciepła. Wybór urządzenia korzystającego z odnawialnych źródeł energii, jakim jest np. pompa ciepła Immergas Magis Combo V2, to obecnie najbardziej ekologiczny sposób na ogrzanie budynku i produkcję ciepłej wody użytkowej, przy jednocześnie najniższych kosztach eksploatacji.

Czytaj...
Wiosna z pompą, czyli nowości w ofercie pomp ciepła od Immergas

Wiosna z pompą, czyli nowości w ofercie pomp ciepła od Immergas

Od kwietnia w ofercie Immergas pojawi się nowa generacja hybrydowych pomp ciepła – Magis Combo V2. Jest to połączenie dwóch efektywnych źródeł ciepła w jednym urządzeniu: kondensacyjnego kotła gazowego oraz pompy ciepła powietrze-woda typu SPLIT. Magis Combo V2 na podstawie wprowadzonych ustawień wybiera, z którego źródła energii w danej chwili korzystać. Gwarantuje to wysoką efektywność energetyczną, przy możliwie najniższych kosztach eksploatacji.

Czytaj...
1 2 3