AKTUALNOŚCI

Ile miejsca zajmuje pompa ciepła?

Ile miejsca zajmuje pompa ciepła?

Osoby, które ogrzewały dom z pomocą tradycyjnego kotła węglowego, doskonale wiedzą, że jego montaż wymagał wygospodarowania specjalnej przestrzeni na kotłownię. Nic zatem dziwnego, że wiele z nich zastanawia się podczas zmiany systemu ogrzewania na bardziej ekologiczny, jak wygląda sytuacja w przypadku pompy ciepła. Czy również zajmuje dużo miejsca? Jakiej wielkości jest tego typu urządzenie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Czytaj...
Powietrzna pompa ciepła – co trzeba wiedzieć, aby dobrze wybrać?

Powietrzna pompa ciepła – co trzeba wiedzieć, aby dobrze wybrać?

Powietrzne pompy ciepła stają się jednymi z najchętniej wybieranych systemów grzewczych w Polsce. W samym roku 2021 odnotowano wzrost ich sprzedaży w stosunku do roku 2020 aż o 88%, jak wynika z danych dostarczonych przez PORT PC. Nic dziwnego, to bowiem rozwiązanie zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne oraz praktycznie bezobsługowe. Dodatkowym atutem jest fakt, że obejmuje je ulga termomodernizacyjna. Warto jednak pamiętać, że na komfort użytkowania czy efektywność systemu grzewczego wpływa nie tylko sam fakt wyboru pompy ciepła powietrznej, ale też właściwego modelu. Na co zwracać uwagę przy jej zakupie? Lepsza będzie pompa ciepła powietrzna typu split czy monoblok? Wyjaśniamy!

Czytaj...
Jakie są zalety ogrzewania hybrydowego?

Jakie są zalety ogrzewania hybrydowego?

W 2021 roku zainteresowanie układami ogrzewania hybrydowego typu gaz i pompa ciepła wzrosło o 20%.1 Nic w tym dziwnego, bo rozwiązanie jest wygodne, ekologiczne i wyjątkowo ekonomiczne. Można je też zastosować zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, które mają przyłącze gazowe. Sprawdź, jak działa powietrzna pompa ciepła z kotłem kondensacyjnym i jakie korzyści oferują takie hybrydowe systemy grzewcze.

Czytaj...
8 milionów kotłów na 58. Urodziny Immergas

8 milionów kotłów na 58. Urodziny Immergas

5 lutego 1964 r. w Brescello narodził się pomysł na biznes, który dziś jest międzynarodowym koncernem, zatrudniającym 1108 pracowników na całym świecie, z produkcją we Włoszech, Słowacji, Iranie i Chinach. Trzech wizjonerów: Romano Amadei, Gianni Biacchi i Giuseppe Carra założyło mały warsztat, któremu przyświecał jeden cel: dostarczenie do domów rozwiązań grzewczych, które będą ekologiczne i oszczędne oraz znacząco wpłyną na poprawę jakości życia ich mieszkańców.

Czytaj...
Immergas po raz kolejny z Diamentem Forbes

Immergas po raz kolejny z Diamentem Forbes

Nowy rok, nowe możliwości, nowe perspektywy. Niezmiernie się cieszymy, iż po raz trzeci z rzędu, a czwarty w historii naszej firmy, rozpoczynamy go jako Laureaci prestiżowej nagrody Diament Forbes. Pierwszy Diament trafił w nasze ręce w 2018, drugi w 2020, kolejny w 2021 roku. Diamenty Miesięcznika Forbes to jeden z najbardziej cenionych rankingów prowadzonych wśród polskich firm prywatnych. Przyznanie nam Diamentu oznacza, iż jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Dziękujemy za to wspaniałe wyróżnienie.

Czytaj...
Immergas - 25 lat tworzymy biznes z pasją 🔥

Immergas - 25 lat tworzymy biznes z pasją 🔥

Mamy zaszczyt i niebywałą przyjemność zaprosić na premierę jubileuszowego filmu, który powstawał przez cały mijający rok.

Motorem rozwoju Immergas w Polsce jest spójna misja, wizja oraz tak samo przez wszystkich rozumiane wartości, które wspieramy. Nasze wartości odzwierciedlają to, kim jesteśmy. Stanowią bazę kultury organizacyjnej Immergas, wyznaczają wspólny cel i pomagają tworzyć drużynę, w której wszyscy grają do jednej bramki, bez względu na stanowisko czy staż pracy.

Czytaj...
Urząd Miasta Łodzi i Immergas Polska ramię w walce o czyste powietrze

Urząd Miasta Łodzi i Immergas Polska ramię w walce o czyste powietrze

Immergas Polska producent hybrydowych pomp ciepła i kotłów gazowych, działający od 25 lat w Polsce, wspólnie z Urzędem Miasta Łodzi organizuje zimowy piknik WDECHę. 12 grudnia o godz. 13:00 w Parku Baden Powell powstanie Strefa Ekoaktywności Immergas, w której znajdą się zabawy dla najmłodszych. Immergas Polska zaprezentuje również swoje pompy ciepła w mobilnym samochodzie pokazowym, a eksperci w zakresie doboru pomp ciepła odpowiedzą na nurtujące pytania mieszkańców.

Czytaj...
1 2 3 4 5 6 7