Immergas partnerem kampanii „Dom bez Rachunków”

Udostępnij:

Pomysł Domu bez Rachunków to nowatorski model połączenia elementów bazujących na odnawialnych źródłach energii. Minimalny pobór energii od zewnętrznych dostawców lub bazowanie tylko na wytworzonej przez siebie energii sprawia, że dom jest nie tylko tani w eksploatacji, ale również przyjazny dla człowieka i środowiska.

- W Immergas posiadamy odpowiednią wiedzę i szeroką gamę produktów do tworzenia „domów bez rachunków”, tj. budynków samowystarczalnych energetycznie. Takie obiekty generują więcej energii z OZE, niż jej zużywają. Dzięki inwestycjom w rozwiązania przyjazne środowisku ograniczamy koszty zużycia energii oraz emisję CO2 - mówi Kamil Rosa, ekspert od pomp ciepła Immergas.

OZE filarem nowoczesnych systemów grzewczych

W niedalekiej przyszłości OZE staną się podstawowymi filarami domowych systemów grzewczych. Powodem tego są: galopujący wzrost kosztów prądu i ogrzewania, dążenie do samowystarczalności energetycznej oraz coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa. Korzyści wynikające z wykorzystania OZE w obiektach to: niezależność energetyczna budynku, oszczędność kosztów ogrzewania oraz nowoczesny zrównoważony system grzewczy.

Niestety świadomość społeczeństwa w tym temacie nadal jest bardzo niska. Stąd chęć popularyzacji wiedzy na temat budownictwa plus energetycznego i przedstawienie korzyści, jakie się z tym wiążą. Stworzenie domu, który produkuje więcej energii niż zużywa, możliwe jest dzięki połączeniu kilku elementów bazujących na OZE tj. paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz rekuperacji. Dzięki wykorzystaniu tych rozwiązań koszty ogrzewania, produkcji ciepłej wody, chłodzenia oraz zużycia energii elektrycznej obiektu sprowadzają się do rachunków za opłaty stałe, czyli kilkunastu złotych miesięcznie.

Razem na rzecz świadomej konsumpcji energii

Kampania „Dom Bez Rachunków” skierowana jest do inwestorów prywatnych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają budować dom oraz dla instalatorów, architektów i branżystów.

Kampania została objęta Patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Partnerami akcji, wraz z Immergas, są liczne stowarzyszenia branżowe, między innymi: Polska Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC oraz Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

Kampanię zainaugurowała konferencja prasowa, podczas której przedstawiono założenia i cele akcji oraz nowe, preferencyjne narzędzia finansowe dla inwestorów zainteresowanych budownictwem plus energetycznym. W pierwszym etapie akcji opublikowano bezpłatny poradnik w wersji PDF z praktycznymi informacjami na temat rozwiązań OZE, dostępny na stronie https://dombezrachunkow.com/
Tutaj inwestorzy oraz osoby z branży znajdą zbiór przykładów i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania, doboru i montażu instalacji OZE w budynkach jednorodzinnych. W kolejnych miesiącach planowana jest prezentacja przykładów realizacji domów o standardzie plus energetycznym oraz silna promocja w mediach społecznościowych.

Zachęcamy do śledzenia kampanii na stronie www oraz na facebooku: https://www.facebook.com/DomBezRachunkow/

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi produktami, dzięki którym stworzysz instalację grzewczą wykorzystującą energię z natury.