Immergas rozgrzewa kreatywne umysły

Udostępnij:

Od trzech lat Immergas wspiera dzieci i młodzież biorącą udział w ogólnoświatowym konkursie organizowanym przez fundację Odyseja Umysłu®. W jubileuszowym roku firma rozszerzyła działania na rzecz fundacji i wspomaga Odyseuszy w nowej, kolorowej odsłonie i pod hasłem:

Czym właściwie jest Odyseja Umysłu? To przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Jego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Do konkursu zgłaszają się placówki edukacyjne (przedszkola, szkoły, uniwersytety).

Eliminacje regionalne do tegorocznej edycji programu odbyły się już we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Kolejne będą miały miejsce w: Warszawie i Gdańsku.

Finał ogólnopolski, który stanowi drugi etap konkursu – organizowany jest w Gdyni, w dniach 2-3.04.2016 r. Zwycięskie drużyny wezmą udział w finale światowym, organizowanym w USA w maju. W zeszłym roku na finał pojechała drużyna z Łodzi, a uczniowie Zespołu Szkół STO zostali Mistrzami Polski oraz Mistrzami i Wicemistrzami Świata.

Więcej informacji znajdziecie na stronie programu oraz na facebooku.