KSZTAŁTKI - SYSTEM PRESS

Złączki zaciskowe PRESS wykorzystywane są do wykonania systemu ogrzewania grzejnikowego, oraz rozprowadzenia ciepłej wody użytkowej w budynku.

Złączki zaciskowe PRESS są elementami systemu IMMERHEAT do wykonania systemu ogrzewania grzejnikowego, oraz rozprowadzenia ciepłej wody użytkowej w budynku, w skład którego wchodzą również rura wielowarstwowa IMMERLAYER i rozdzielacze.


Złączki zaciskowe PRESS powstają w innowacyjnym procesie kucia na gorąco z mosiądzu powierzchniowo pokrytego niklem co sprawia, że są one bardzo wytrzymale i trwałe. Technika łączenia „PRESS” polega na zaprasowaniu tulei zaciskowej wykonanej ze stali nierdzewnej na rurze umieszczonej na króćcu złączki. Zastosowanie w złączkach uszczelki wykonanej z materiału EPDM gwarantuje szczelność połączeń oraz bezawaryjna prace całej instalacji. Złączki zaciskowe systemu IMMERHEAT zostały wyposażone w przezroczysty pierścień dystansowy, wykonany z materiału dielektrycznego PE. Spełnia on kilka ważnych funkcji: izoluje warstwę aluminium w rurze IMMERLAYER PE-RT/AL/PE-RT od metalowego korpusu złączki (zapobiega zjawisku korozji stykowej – galwanicznej, styk warstwy aluminium w rurze i mosiądzu złączki); dodatkowo pozwala na optyczne sprawdzenie czy wkładana rura jest prawidłowo wsunięta do złączki. Zakres temperatur pracy złączek PRESS: od -15 do 95°C a maksymalne ciśnienie pracy wynosi 1 MPa.