Magis Combo - pompa ciepła i gazowy kocioł kondensacyjny w jednym

Nowoczesny system hybrydowy Magis Combo łączy w sobie elementy kotła kondensacyjnego zintegrowane z modułem hydraulicznym powietrznej pompy ciepła typu Split. Takie rozwiązanie oferuje znacznie więcej możliwości i dodatkowo pozwala zaoszczędzić energię. Rozwiązania hybrydowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem z wielu powodów. Hybryda gwarantuje: wysoką efektywność energetyczną, a więc jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem; duże łączne moce grzewcze (np. przy podgrzewie wody użytkowej); oszczędność miejsca montażowego, którego tak brakuje w nowym budownictwie i w końcu w najlepszy możliwy sposób wykorzystuje ciepło z obu źródeł.

System MAGIS COMBO to tzw. hybryda: pompa ciepła powietrze - woda typu „Split” zintegrowana z gazowym kotłem kondensacyjnym. Posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji cie¬płej wody użytkowej. System MAGIS COMBO został zaprojektowany tak, aby sprostać najwyższym wymaganiom użytkowników.

Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła jest dostępna w trzech wersjach o mocy: 5, 8 i 10kW. Jednostka we¬wnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27kW na potrzeby podgrzewu ciepłej wody i 24kW na potrzeby centralnego ogrzewania, zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła.

Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -20°C.

Pompa ciepła jest w stanie zasilać instalację czynnikiem o temperaturze 55° C (dla temperatury powietrza zewnętrznego -10° C) lub 45° C (dla temperatury powietrza zewnętrznego -20°).

MAGIS COMBO zajmuje niewiele miejsca i pozwala na znaczne oszczędności energii dzięki swojej wysokiej efek¬tywności energetycznej. Szczególnie dobrze sprawdzi się w nowych domach o podwyższonej izola¬cyjności termicznej, może też być z powodzeniem zastosowany w systemach modernizowanych.

MAGIS COMBO występuje w wersji dwufunkcyjnej (Magis Combo) lub jednofunkcyjnej (Magis Combo Plus) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u.

ZALETY:

NOWE ROZWIĄZANIE DLA NOWEGO BUDOWNICTWA – MAGIS COMBO to rozszerzenie rozwiązań z wykorzystaniem urządzeń typu „Split”. Szczególnie dobrze sprawdza się w nowym budownictwie o zwięk-szonej termoizolacyjności.

WYSOKA OSZCZĘDNOŚĆ – Rozwiązania zastosowane w hybrydzie pozwalają na jeszcze większą oszczędność.

INTELIGENTNE ZARZĄDZANIE – Nowa elektronika decyduje o pracy pompy ciepła lub kotła gazowego w zależności od warunków pogodowych tak, aby zapewnić najwyższą efektywność pracy instalacji grzewczej.

KOMPAKTOWE ROZWIĄZANIE – Jednostka zewnętrzna systemu MAGIS COMBO jest mniejsza od standardowych pompa ciepła, dając tym samym większą elastyczność przy wyborze miejsca montażu.

Zobacz film o działaniu Hybrydowej Pompy Ciepła Magis Combo